Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини

Новини
Що таке рейдерське захоплення: як захистити себе і своє майно 15.01.2018 Що таке рейдерське захоплення: як захистити себе і своє майно

Для кожного підприємця одними з головних аспектів його діяльності є отримання задоволення від роботи і певного рівня стабільного доходу. Для того щоб цього домогтися, в більшості випадків людина йде шляхом чесного і закономірного механізму розвитку. Крім вливання певних фінансових коштів в свою справу, бізнес обов’язково витрачати на нього більше кількість часу. Але при цьому в сучасних реаліях необхідно також прораховувати можливість виникнення деяких ризиків. Основним з них є рейдерських захоплення фірми або ж підприємства.

Поняття рейдерського захоплення

Рейдерство – це переважно силове (або ж просто недружнє) поглинання того чи іншого підприємства проти волі його власника (власника або ж адміністратора), що має домінуючого положення в структурі даного об’єкта.

Рейдерське захоплення підприємства, незалежно від таких факторів, як величина фірма, тривалість її роботи або ж сфери діяльності, в будь-якому випадку є загрозою для ведення бізнесу. Важливо розуміти, що подібна несприятлива ситуація може виникнути з абсолютно будь-яким типом компанії, будь то фабрика текстилю, сільськогосподарська ферма або ж невеликий магазин. Зацікавленість у зловмисників виникає по відношенню до абсолютно будь-яким підприємствам.

Популярні методи заволодіння підприємства

В даний час рейдерське захоплення може мати різні схеми свого здійснення. До основних методів фахівці відносять такі:

  1. Закупівля акцій. Для цього застосовується кілька підставних осіб. Їх функція полягає в скуповуванні невеликих обсягів акцій компанії. В результаті може статися така ситуація, коли у кількох зловмисників разом на руках з’являється контрольний, або ж блокуючий, пакет акцій.
  2. Банкрутство. В такому випадку здійснює покупка кредитних заборгованостей підприємства. Це може робитися, як у бізнес-партнерів, так і безпосередньо у кредиторів. До того ж існує можливість створення боргів штучними методами. Серед них варто виділити підробку документів або будь-які інші фінансові махінації з важливими паперами. Як тільки це буде зроблено, залишається через суд ініціювати визнання підприємства банкрутом. Слідом за цим акції компанії знецінюються, внаслідок чого їх можна придбати за досить незначні фінансові кошти.
  3. Силове захоплення. Такий метод не вимагає тривалої підготовки, так як він простий в здійсненні і не вимагає яких-небудь істотних вкладень. Основні його аспекти – це підкуп співробітників правоохоронних органів і судової сфери. Якщо дані дії будуть проведені, залишається тільки зібрати достатньо велику компанію людей і силою захопити адміністративну будівлю підприємства.

У кожному конкретному випадку, яка б схема рейдерського захоплення була застосована, процес відбувається за одним і тим же принципом. Він включає в себе збір відповідної інформації, здійснення атаки, виникнення протистояння, а також легалізацію неправомірних дій в правовому полі.

Способи власного захисту від атаки на бізнес

Рейдерські захоплення в Україні в даний час є досить рідкісними, але все ж вони іноді трапляються через певні внутрішні чинники, а також високого рівня корупції в правоохоронній та суднової системи.

Якщо захоплення бізнесу відбувається в конкретний момент, потрібно мобілізувати всі доступні механізми захисту, основні з яких – фізична охорона, підкріплена відповідними діями адвокатів.

Існують такі рівні, що дозволяють запобігти або зупинити рейдерське захоплення фірми:

  1. Юридичний рівень. Він передбачає правильне складання всієї документації, наявність чистої історії приватизації, створення юридичних «пасток», а також підготовку персоналу до можливих неправомірних дій.
  2. Фінансовий рівень. Його мета полягає в прозорому веденні господарської діяльності, відсутність заборгованостей перед кредиторами або бізнес партнерами, а також наявності фінансової зацікавленості співробітників підприємства.
  3. Репутаційний рівень. Допомогти може позитивний імідж фірми в бізнес-середовищі, а також відсутність несприятливих рухів, котрі підривають авторитет начальства, всередині колективу.
  4. Фізичний рівень. Він має на увазі наявність відповідної охорони коректної роботи служби безпеки і ведення постійної розвідки разом з моніторингом ринку.

Поєднання всіх перерахованих вище рівнів захисту може не тільки допомогти в разі рейдерського захоплення, а й також повністю запобігти його втілення.

Інші новини