Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини
20.02.2015 Як забезпечується безпека банків

Банк можна вважати установою з підвищеним рівнем небезпеки, що обумовлено не тільки обігом великих сум готівки, а й постійним перебуванням значної кількості працівників і відвідувачів в філіях фінансових організацій, наявністю секретних даних (великих обсягів особистої інформації, відомостей про акціонерів і клієнтів, операціях, вкладах і рахунках).

Захисту вимагає як фізична, так і інформаційна складова банківської діяльності. Тому до забезпечення безпеки банку залучаються різнопрофільні фахівці.

Організація безпеки в банківській сфері

Захист банків може забезпечуватися двома шляхами:

 • власною службою безпеки;
 • залученими охоронними організаціями.

Також може використовуватися комбінована захист, коли основну роботу робить власна охорона банку, а для надзвичайних ситуацій використовується тривожна кнопка, підключена до пульта стороннього охоронного підприємства.

До створення власної служби безпеки вдаються найбільші фінансові установи, які мають можливість виділити серйозні кошти на оснащення охорони спецзасобами, професійну підготовку співробітників, виплату гідної винагороди.

Більш швидкий спосіб організації безпеки банку – укладення договору на охорону з професійною організацією. У штаті таких підприємств складаються спеціально навчені люди (часто з армійським минулим, досвідом роботи в органах правопорядку і т.п.), співробітники мають дозвіл на носіння та використання різних видів зброї, вони забезпечені необхідним обмундируванням і спецзасобами (починаючи від бронежилетів і рацій, закінчуючи броньованими автомобілями).

Технічне оснащення банку

Крім професійної охорони, банк повинен оснащуватися сучасними захисними системами:

 • технічними засобами (камерами спостереження, записуючими пристроями, надійними каналами передачі інформації);
 • інженерними рішеннями (тамбурні шлюзами, системою автоматичного блокування дверей);
 • багаторівневим захистом можливих шляхів проникнення в сховище.

Інформаційна безпека

Фізичний захист банку не може гарантувати збереження даних, тому необхідно приділити належну увагу інформаційної безпеки. Спеціальна служба (системний адміністратор банку) повинна виявити вразливі точки в локальних і мережевих ресурсах, забезпечити безперебійну роботу антивірусних програм, розробити механізми нейтралізації зовнішніх атак і внутрішніх системних збоїв.

Комплексні рішення у сфері безпеки банків

Стратегія безпеки банку базується на комплексному підході, що забезпечує безпеку персоналу, збереження активів, захист інформації. Охорона може не тільки зберегти гроші, але і зберегти життя співробітникам.

Саме тому охоронні системи повинні постійно вдосконалюватися і знаходиться під контролем відповідальних осіб.

Інші новини
 • 15.03.2019
  Як захистити вхідні двері від злому

  Для забезпечення безпеки приміщення в першу чергу потрібно зміцнити найбільш вразливі місця - вікна та двері. Отже, як захистити вхідні двері від злому? Тільки застосування ...

 • 25.02.2019
  Відеоспостереження в темний час доби – особливості нічного відеоспостереження

  При підборі обладнання, що дозволяє здійснювати відеоспостереження в нічний час доби, необхідно враховувати поставлені цілі. Неприпустимо керуватися просто уподобаннями ...

 • 25.02.2019
  Рейдерське захоплення – що це таке і як убезпечити своє підприємство?

  Рейдерство - це захоплення чи переоформлення організацій на інших власників без бажання жертви рейдерів. Про те, що таке рейдерське захоплення, знає більшість компаній, що почали ...

 • 25.01.2019
  Як захистити вікна від грабіжників: поради професіоналів

  Якщо Вам цікаво, який час займає у досвідченого злодія злом звичайного вікна з металопластику, ми відповімо - в середньому тридцять секунд. Протягом цього недовгого часу злодій ...