Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини

Новини
Наскільки ефективна самооборона електрошокером? 12.07.2017 Наскільки ефективна самооборона електрошокером?

Питання особистої безпеки сьогодні дуже актуальне. З початком кризи і без того неспокійна криміногенна обстановка погіршилася. Все більше людей замислюються про покупку засобів для самооборони. Найбільш популярними і доступними вважаються газові балончики та електрошокери. Про останніх і піде мова в нашій статті.

Що таке електрошокер

Електрошокер — контактний пристрій, яке впливає за допомогою електричного розряду під високою напругою. Основне призначення — захист від нападу зловмисників і агресивно налаштованих тварин. Залежно від потужності пристрою, наслідком впливу може бути м’язова судома, біль або коротка втрата свідомості. Дані фактори викликають дезорієнтацію нападника, але не небезпечні для його життя.

Особливості застосування електрошокерів

Для початку розберемося з видами пристрою:

Контактно-дистанційний (стріляє) електрошокер. Річ хороша, але малоефективна, якщо відсутні навички використання. Як показує практика, 90% не вміють користуватися таким пристроєм. Лише при точному попаданні можна виграти час і втекти.

Контактний електрошокер. За інструкцією шокер потрібно утримувати не менше 3 секунд в контакті зі злочинцем. Це означає, що потрібно підійти впритул, торкаючись відразу двома електродами. При цьому на зловмиснику не повинно бути товстою одягу (дублянка, пуховик). Хоча деякі виробники в інструкції вказують, що електрошокер здатний впливати і через щільні шари одягу — все залежить від конкретної моделі.

Куди цілитися?

Для досягнення ефекту електрошокер необхідно застосовувати в наступних зонах:

  • м’язи ніг, рук;
  • груди;
  • шия;
  • спина;
  • живіт.

Незважаючи на те, що область паху і особа — найбільш незахищені місця, вплив струмом може призвести до небажаних наслідків. А це означає, що зловмисник може навіть подати на вас до суду за спричинення шкоди здоров’ю. Наше законодавство влаштовано таким чином, що, захищаючи своє життя, людина ризикує відповідати перед судом.

Чому електрошокери не можуть забезпечити достатній захист?

Шокери практично неефективні взимку, так як злочинець захищений верхнім одягом. А в сиру погоду пристрій і зовсім не рекомендується використовувати, так як є ризик постраждати від електричного струму і самому.

Наявність електрошокера може знизити вашу пильність, створюючи ілюзію безпеки. Ефективність приладу залежить від кмітливості, вміння швидко дістати пристрій і вміло ним скористатися, тому що «простим» застосування шокера назвати складно.

Перше відчуття, яке відчуває противник від впливу електрошокером — біль. Але реакція зловмисників на больовий синдром може відрізнятися. У 30% атакуючий замість втрати свідомості або скручування від судом, стає ще більш розлючений, що може привести до плачевних наслідків.

Недотримання інструкції може призвести до смерті. Незважаючи на те, що виробники стверджують, що електрошокер відносить до летального зброї. Однак передбачити наслідки удару електричним струмом неможливо і у вас є ризик кримінальної відповідальності, про що ми говорили вище.

До речі, через імовірність смерті при застосуванні шокера в якості самооборони звичайними громадянами, на прилад ввели заборону в Швейцарії, Великобританії, Японії, Канаді.

Сертифікати і безперешкодний продаж абсолютно не гарантують якість пристрою. У потрібній ситуації електрошокер може включитися із запізненням або зовсім не спрацювати. А перевіряти на собі прилад досить небезпечно.

Як бачите, питання ефективності досить спірне. Але все ж, на даним момент, шокер є одним з доступних засобів.

Заходи безпеки

Якщо все ж ви вибрали електрошокер в якості самооборонітельних кошти, дотримуйтесь заходів безпеки:

  • Не піддавайте пристрій дії вологи;
  • при попаданні води шокер потрібно просушити — ні в якому разі не використовувати прилад поки він не висох;
  • в стріляючих електрошокер не використовуйте холості розряди, так як це може привести до оплавлення електродів або поломки розрядника;
  • при поломці пристрою не намагайтеся його самостійно відремонтувати;
  • зберігайте шокер в недоступних для дитини місцях.
Інші новини