Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини

Новини
Рейдерське захоплення – що це таке і як убезпечити своє підприємство? 25.02.2019 Рейдерське захоплення – що це таке і як убезпечити своє підприємство?

Рейдерство – це захоплення чи переоформлення організацій на інших власників без бажання жертви рейдерів. Про те, що таке рейдерське захоплення, знає більшість компаній, що почали діяльність в кінці минулого століття. Юридичні та економічні зміни призвели не до зникнення рейдерства зовсім, а зміни його структури і роботи. Сучасні рейдери практично не організовують фізичних нальотів на компанії.

Зона ризику

Схема рейдерського захоплення підприємства має на увазі певні закономірності. Найбільш привабливими для рейдерів стають організації, яких відбирають за такими чинниками:

 • Власники підприємства – акціонери, процентна частка розподілена між ними і їх багато;
 • Організація оцінюється дешевше, ніж є насправді;
 • Юридична особа зареєстрована з порушеннями;
 • Документи і/або статут теж складені неправильно;
 • Конфіденційну інформацію про компанію можуть добути треті особи;
 • Керівництво не здійснює належного врядування;
 • Служба безпеки відсутня або працює неефективно;
 • Акціонери збираються і приймають рішення з порушеннями законів.

Якщо перераховані фактори зустрічаються на підприємстві, воно входить в групу ризику. Розбираючи, що таке рейдерське захоплення підприємства в сучасному правовому суспільстві, не можна залишати без уваги будь-які дрібниці, включаючи фізичну та юридичний захист.

Рейдерське захоплення - що це таке і як убезпечити своє підприємство?

Які методи використовують рейдери

Рейдерські схеми захоплення підприємств зачіпають всі сторони роботи організації. Компанія, яка намічається в жертви, всебічно вивчається. Як тільки зловмисники виявлять достатню кількість слабких місць, відбувається рейдерська атака. Вона може бути тільки правової чи включати фізичні методи впливу.

Говорячи про те, що таке рейдерське захоплення, фахівці з безпеки виділяють 3 основних напрямки діяльності рейдерів. Вони відрізняються за способом відбирання організації і загальної жорстокості заходів.

Рейдерське захоплення - що це таке і як убезпечити своє підприємство?

Білі рейдери

Це силове рейдерство, але зловмисники намагаються працювати за законом. Жертву хитрістю або за допомогою махінацій примушують до підписання документів, здійснення потрібних дій, щоб майно компанії виявилося у власності рейдерів.

Для захисту від таких захоплень, як правило, використовуються правові методи. Завдання постраждалої сторони – довести, що вчинені дії проходили не з доброї волі, а в результаті злого умислу.

Сірі рейдери

Найпоширеніші схеми рейдерського захоплення – сірі. У жертви дуже мало шансів перешкоджати таким зловмисникам. У більшості випадків, рейдери використовують багатоетапні махінації і маніпуляції, вдаючись до лазівкам в законодавстві.

Після зіткнення з сірими рейдерами допоможе тільки якісна юридичний захист, але шанси невеликі. Залучити зловмисників до відповідальності складно, фактично вони не порушують законодавчих нормативів. Запобігти зустріч з сірими рейдерами допоможе скрупульозне ведення документації, відстеження всіх процесів в компанії.

Чорні рейдери

Найкримінальніший і небезпечний для власників метод захоплення підприємства. Чорні рейдери не гребують ніякими способами тиску на жертву. Серед їхніх методів роботи:

 • Підробка документів;
 • Хабарництво у власних інтересах;
 • Шахрайство;
 • Фізичне і моральне насильство;
 • Загрози життю та здоров’ю;
 • Викрадення людей;
 • Напади на офіси і вдома жертв.

Захист бізнесу при зустрічі з чорним рейдерством проходить дуже важко. З огляду на, що рейдери підкуповують співробітників правоохоронних органів і силових структур, сподіватися на них не має сенсу.

Що робити для захисту від чорних рейдерів

Рейдерське захоплення - що це таке і як убезпечити своє підприємство?

Допомогти може сумлінна охорона об’єктів у Києві. Компанії, які працюють за наймом, виявляються чесніше і надійніше правоохоронних органів. Захист бізнесу з власної охоронної командою пов’язана з декількома перевагами:

 • Охорону можна організувати і для майна організації, і для особистих матеріальних цінностей, і для людей;
 • Питаннями безпеки займаються фахівці;
 • Охоронців фактично неможливо підкупити, їх особистості часто ховаються;
 • Власна структура захисту може виступати превентивним заходом від рейдерських захоплень.

Методи рейдерів щорічно покращуються, стають більш витонченими, жорсткими. Зловмисники намагаються залишатися в правовому полі, а протиправні дії відбуваються в твердій переконаності про безкарність.

Якщо ви підозрюєте, що на адресу вашого підприємства готуються рейдерські атаки, постарайтеся захиститися всебічно. Обов’язкові заходи щодо поліпшення юридичної і фізичної безпеки як компанії в цілому, так і керівного складу. Наша компанія допоможе створити надійну охоронну службу на вашому підприємстві.

Інші новини