Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини

Новини
Засоби самооборони: газовий балончик, газовий пістолет або електрошокер? 03.08.2016 Засоби самооборони: газовий балончик, газовий пістолет або електрошокер?

Правоохоронні органи постійно вживає заходів, щоб знизити рівень вуличної злочинності, але не завжди вдається домогтися бажаного результату. Зростанню злочинності сприяють багато факторів, і не останній з них – погіршення економічної обстановки в країні. В таких умовах не варто покладатися виключно на сили поліції: захист свого життя, здоров’я і майна лягає на плечі громадян.

Яке ж засіб самооборони можна порадити тим, хто вирішив зайнятися питаннями власної безпеки?

Газовий балончик: дешево і сердито?

Наскільки ефективним є настільки доступний засіб, як газовий балончик? Це залежить, в першу чергу, від того, який саме газ міститься всередині балона.

Перед покупкою обов’язково потрібно попросити продавця показати сертифікат, в якому має бути зазначено відповідність вироби всім необхідним стандартам. Завдання випущеної струменя газу – відвернути нападника на кілька секунд або хвилин, давши можливість його жертві сховатися. Якщо ж газ стане причиною сліпоти людини або будь-яких інших каліцтв, то за це доведеться відповідати за законом. І немає гарантії, що суд стане на сторону того, хто захищався.

Якщо в назві газового балончика є буква «М» (наприклад, «Терен-4-М»), то засіб призначений для використання співробітниками поліції.

При сильному вітрі газ при розпилюванні може нашкодити, а не надати допомогу, потрапивши в очі тому, хто обороняється людині, тому застосовувати балончик при вітряну погоду слід з особливою обережністю.

Купити газовий балончик можна в збройових магазинах, у відділі товарів для мисливців. Отримання спеціального дозволу на його придбання і носіння не потрібно.

Газовий пістолет – спочатку отримаєте дозвіл

Купити газовий пістолет вийде тільки при наявності дозволу, отриманого в поліції. Для його оформлення необхідно показати довідку з медичного закладу, яка доводить, що людині можна довіряти подібну зброю, а також папір про відсутність судимостей. Якщо потенційним покупцем є алкоголік, наркоман або психічно хвора людина, то у видачі дозволу йому відмовлять. Термін дії документа становить 3 роки, потім процедуру його отримання доведеться повторити.

Перед використанням пістолета треба уважно прочитати інструкцію: з більшості моделей стріляти можна на відстані 3 метрів і більше від мети.

Умови зберігання зброї в будь-який момент може перевірити співробітник поліції: якщо виявиться, що у власника немає дозволу, його зобов’яжуть заплатити штраф, а пістолет вилучать. Якщо з’ясується, що газовий пістолет був перероблений в вогнепальний, покарання буде призначатися вже відповідно до статей Кримінального кодексу.

Електрошокер – тільки для спецслужб

Таке, здавалося б, простий засіб, як електрошокер можна не тільки використовувати, а й навіть мати при собі звичайним громадянам. Його носіння загрожує штрафом у розмірі 4-7 неоподатковуваних мінімумів, а також конфіскацією самого електрошокера.

Чому все так строго? Все просто – застосування електрошокера може привести до виникнення серйозних наслідків аж до летального результату. Навіть якщо людина придбала прилад з метою захисту від бездомних агресивних собак, це не є пом’якшувальною обставиною, який відміняє покарання.

Пам’ятайте, що недостатньо просто купити і покласти в кишеню будь-яке з засобів самооборони: треба, по-перше, вміти ним правильно користуватися, а по-друге, не розгубитися і не злякатися в необхідний момент.

Інші новини