Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини

Новини
Тактична підготовка ГБР 10.10.2015 Тактична підготовка ГБР

Одним з головних пунктів при співробітництві компанії з приватним охоронним підприємством є зовнішній і внутрішній огляд об’єкта при спрацювання тривожної сигналізації. Ці завдання, як правило, покладаються на ГБР в Києві.

На жаль, часто співробітники покладаються на «авось» і не знають елементарних правил огляду об’єкта. Таким чином, вони псують репутацію свого охоронного підприємства, а також ризикують своїм життям – причому невиправдано.

У цій статті ми розглянемо тактику внутрішнього огляду охоронного об’єкта за умови двох співробітників ДБР.

Розділимо приміщення на такі зони

  • Зона 1. Вхідні двері і хол.
  • Зона 2. Сходові марші та площадки.
  • Зона 3. Коридори.
  • Зона 4. Кабінети, приміщення.

Зона 1. Вхідні двері і хол

Співробітник №1 відкриває вхідні двері, не заходячи при цьому всередину приміщення, візуально оглядає приміщення – проходи, хол, кути. Співробітник № 2 повинен знаходиться на відстані 2-3 метрів від зони входу, контролювати територію і стежити за діями партнера. Коли вхідна зона вже оглянута, ГБР рухається всередину будівлі. Входити необхідно поетапно, по команді співробітника №1, співробітник №2 координує свої дії. Обидва співробітника одночасно рухаються по діагоналі один від одного, взявши зони під контроль. Далі необхідно вслухатися в те, що відбувається – будь-який шум може дати інформацію про місцезнаходження зловмисників.

Зона 2. Сходові марші та площадки

Підніматися по сходах необхідно по одному, дотримуючись дистанції один між одним, в 5-7 метрів. Співробітник №1 повинен взяти під контроль верхню частину сходового маршу. Співробітник №2 дотримується стіни і починає підйом, також контролюючи верхню частину. Поки другий співробітник піднімається, перший – контролює ситуацію.

Після того, як співробітник №2 зайняв верх сходового маршу, він контролює верхній і нижній фрагменти поверхів. Якщо все в порядку, віддає команду першому на подальший підйом. Співробітник №1 піднімається і займає сектор, контролюючи вже два сходових маршу, дає команду співробітнику №2 на підйом. І такий алгоритм потрібно виконати протягом всього проведення огляду.

Зона 3. Коридори

Наступна зона, з якою може зіткнутися ДБР – це коридори. Тактика тут така – співробітники повинні тримати дистанцію і оглядати простір по секторам. Близько кута необхідно зупинитися і повільно оглянути сектор за рогом. Важливо також не залишати без уваги тил.

Зона 4. Кабінети і кімнати

Кабінети слід оглядати з особливою обережністю. Перш, ніж відкрити двері кімнати, співробітники ДБР займають таке положення: співробітник №1 стає на відстані 1,5-2 м від дверей по діагоналі з боку ручки. Співробітник № стає з іншого боку, де знаходяться дверні петлі. За командою другої співробітник відкриває двері і відходить. Співробітник №1 починає огляд, при цьому не переступаючи поріг. Після огляду секторів, перший співробітник заходить в кабінет для внутрішнього огляду, а другий – контролює найближчим простір і підтримує візуальний контакт з напарником.

У підготовці ГБР дуже важливо здійснювати саме тактичну підготовку. Адже злагоджена робота і чітке розуміння власних дій дозволить уникнути нападу зловмисників.

Інші новини