Подзвонить

Замовити дзвінок

Залишити заявку

Новини

Новини
25.02.2019 Відеоспостереження в темний час доби – особливості нічного відеоспостереження

При підборі обладнання, що дозволяє здійснювати відеоспостереження в нічний час доби, необхідно враховувати поставлені цілі. Неприпустимо керуватися просто уподобаннями установника або бюджетом, яким володіє замовник. У разі, коли мета поставлена ​​проста – спостерігати ситуацію в приміщеннях, що мають рівне і якісне освітлення, майже кожна модель відеокамери зможе в темний час доби створити гарне зображення. Однак при наявності досить важких умов велику роль відіграє правильний вибір відповідної техніки.

Складні умови роботи в даному випадку – це нерівномірність нічного освітлення, засвітка в денний час від сонячного світла і засвічення від вуличного світильника в нічний час, дуже низькі і дуже високі температури, наявність вібрацій, низька освітленість та ін. Частина з таких умов поширена мало, тому для них потрібні спеціалізовані, іноді екзотичні варіанти. Функціонування відеокамери в нічний час є однією головних завдань з числа тих, які стоять перед системою відеоспостереження, що складається з вуличних відеокамер.

З чим саме можуть виникати проблеми, якщо потрібно створити відеоспостереження в умовах слабкого освітлення?

 • Чутливість камери – від цього залежать якість зображення і відсутність шумів.
 • Динамічний діапазон відеокамери. Можливість протистояти засветке, створюваної фарами і вуличними ліхтарями.
 • Функціонування в інфрачервоному діапазоні. Можливість бачити в умовах повної відсутності освітлення на вулиці.
 • Дальність дії камери.

Особливості роботи відеокамер вночі в інфрачервоному діапазоні

Коли об’єкти на зображенні передаються з усіма кольорами, це дає набагато більш детальну інформацію про них, ніж зображення в чорно-білому форматі, проте отримання кольорових зображень вночі є непростим завданням, що має на увазі ряд обмежень. Коли настає темрява і відсутні зовнішні джерела світла, з часом камера досягає межі своєї чутливості щодо видимого світлового діапазону, після чого зникає якісне зображення.

У разі недостатності освітлення на периметрі можливі отримання картинки прийнятної якості і забезпечення відеоспостереження. Відеокамера має чутливі матриці, чутливість яких стосується, крім видимого світлового діапазону, також спектра ІК, який невидимий неозброєним оком. Щоб відсікти цю частину спектра, кольорові камери забезпечені інфрачервоними фільтрами, оскільки в іншому випадку відбувається значне спотворення кольорів. При усуненні даного фільтра і відключенні колірного компонента малюнка відеокамера дає якісну картинку в чорно-білому форматі, має високу контрастність, при цьому відсутні шуми.

Перемикання відеокамери в чорно-білий режим передбачили практично всі виробники кольорових відеокамер для вуличного відеоспостереження. Метою тут є забезпечення якісного спостереження за дефіциту освітлення. Ряд виробників, часто навіть усвідомлено якомога раніше, включає чорно-білий режим зйомки, що не дозволяє спостерігачеві помітити шуми, що виникають із-за недостатньої чутливості.

Будь-яка кольорова відеокамера має інфрачервоний фільтр. Щоб підвищити чутливість в інфрачервоному спектрі, необхідно позбутися від цього фільтра, відсунувши цю деталь від матриці, щоб відкрити потім шлях для повного світлового потоку. Відеокамери з цим варіантом включення чорно-білого режиму мають позначку в офіційному документі про те, що у них інфрачервоний механічний фільтр.

Висновки

Коли Вам потрібна безпека і тому потрібна організація якісного відеоспостереження вночі на вулиці або всередині приміщення, що має недостатнє освітлення, потрібно приділити максимум уваги параметрам застосовуваного оснащення. Нерідко прагнення заощадити на відеокамері веде до неможливості забезпечення виконання її функцій, а також до неможливості окупити понесені витрати.

Інші новини
 • 15.03.2019
  Як захистити вхідні двері від злому

  Для забезпечення безпеки приміщення в першу чергу потрібно зміцнити найбільш вразливі місця - вікна та двері. Отже, як захистити вхідні двері від злому? Тільки застосування ...

 • 25.02.2019
  Рейдерське захоплення – що це таке і як убезпечити своє підприємство?

  Рейдерство - це захоплення чи переоформлення організацій на інших власників без бажання жертви рейдерів. Про те, що таке рейдерське захоплення, знає більшість компаній, що почали ...

 • 25.01.2019
  Як захистити вікна від грабіжників: поради професіоналів

  Якщо Вам цікаво, який час займає у досвідченого злодія злом звичайного вікна з металопластику, ми відповімо - в середньому тридцять секунд. Протягом цього недовгого часу злодій ...

 • 25.01.2019
  Як вибрати систему для охорони дачної ділянки

  До заміської нерухомості відносяться дача і інші види об'єктів, такі як господарські будови, а також міні-цеху, в яких обробляється аграрна продукція, і наділи. Об'єднані вони ...