Оскільки зчитувач і ідентифікатор працюють в тісному тандемі, вибір пристрою пов’язаний з можливостями і функціоналом носія інформації, який може бути представлений магнітним ключем, брелоком, картою або відбитками пальців.
Різновиди зчитувальних пристроїв
Ідентифікатор, що має різні типи, може бути представлений наступними різновидами пристроїв:
- Кнопкова клавіатура. Найбільш примітивний варіант пристрою, що зчитує. Код, який набирається на клавіатурі, проходить обробку, а потім пристрій автоматично надає доступ користувачеві. Подібні зчитувальні пристрої найчастіше використовуються в роботі банків, а також на режимних об’єктах, з невеликою пропускною здатністю. Для підвищеної ефективності та захисту зчитувач зі спеціальною клавіатурою можна використовувати в сукупності зі зчитувачем сучасних магнітних карт.
- Зчитувач магнітних карт. Такий тип пристрою, що зчитує є сьогодні найбільш поширеним, з урахуванням співвідношення ціни і якості. З таким типом пристроїв користувачі стикаються в повсякденному житті, тому що вони використовуються в банкоматах, терміналах і на прохідних різних промислових або виробничих підприємств.
- Зчитувач proximity-карт. Цей вид зчитувача інформації має приймально-передавальну антену і оснащений спеціальною електронною платою, що дозволяє обробляти вхідні сигнали. Працюючи за такою схемою, зчитувач може виконувати ефективну ідентифікацію користувача навіть на відстані.
- Зчитувач ключа Touch Memory. Принцип дії пристрою заснований на швидкому сприйнятті інформації, переданої шляхом прикладання ключа до спеціальної контактної майданчику. Саме за таким принципом працюють сучасні домофони.

На ефективність роботи і вибір зчитувача впливає його конструкція і принцип дії. Сьогодні виробники представили зчитувальні пристрої в наступних конструкціях:
-
- Ручні. Радіус можливостей пристрою є невеликим і безпосередньо залежить від ефективності індивідуального джерела живлення і його потужності.
- Мобільні. Ефективність роботи забезпечується потужним джерелом живлення, завдяки чому радіус дії зчитувача значно розширюється.
- Стаціонарні. Використовуються для отримання і обробки допустимих показників, з орієнтиром на радіус роботи. Подібні різновиди зчитувачів часто підключаються до мережі інтернет і можуть працювати з різними антенами.
- Біометричні. Кількість різновидів таких зчитувальних пристроїв постійно зростає, а їх вартість залишається як і раніше високою. Перед тим, як приймати рішення про покупку і монтажі такого пристрою, варто оцінити дійсну потребу в ньому. Відмінними рисами біометричних зчитувачів є:
- Мінімальна кількість часу для ідентифікації, що особливо актуально при експлуатації системи на прохідних різних підприємств;
- Ідентифікація на біометричний автоматичному зчитувачі викликає у деяких користувачів дискомфорт;
- Більш високий поріг впізнаваності збільшує потребу в повторній ідентифікації.

Особливості вибору зчитувача СКУД
Вибір і монтаж системи контролю доступу залежить від таких факторів як:
- Місце установки СКУД;
- Ступінь захищеності та охорони всієї прилеглої території;
- Зовнішній вигляд СКУД;
- Наявність функції синхронізації.
З урахуванням потреб користувача і його можливостей, вибір СКУД необхідно орієнтувати, з орієнтиром на ефективність і продуктивність в певних умовах.